Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Łódź
    (90-001)

Praca na stanowisku Zastępca Głównego Księgowego

Łódź

, Talent Partners

Zastępca Głównego Księgowego
Łódź

Opis stanowiska

prowadzenie księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami,
kontrola dokumentów pod względem rachunkowym i formalnym,
kontrola operacji księgowych,
sporządzanie dokumentacji księgowej oraz podatkowej,
księgowanie dokumentów księgowych spółki,
kontakt z instytucjami zewnętrznymi,
zastępowanie Głównego Księgowego i zarządzanie zespołem podległych pracowników,
sporządzanie raportów i zestawień dla Zarządu oraz firm zewnętrznych.

Wymagania

wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne,
min. 4-5 lat doświadczenia w dziale księgowości, najlepiej w firmie produkcyjnej,
dobra znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości,
bieżąca znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT), ustawy o rachunkowości oraz umiejętność ich praktycznego stosowania,
znajomość rozliczania transakcji handlowych międzynarodowych (WNT, WDT, import, eksport, inne),
znajomość prowadzenia ewidencji środków trwałych (klasyfikacja środków trwałych, wprowadzanie, planowanie amortyzacji),
znajomość sporządzania sprawozdań finansowych (bilans, rachunek wyników),
znajomość pracy w systemie ERP,
komunikatywna znajomość języka angielskiego,
umiejętność pracy w zespole oraz umiejętność kierowania zespołem,
umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji.

Oferujemy

ciekawą pracę w dużej, międzynarodowej firmie produkcyjnej,
stabilne zatrudnienie,
atrakcyjne wynagrodzenie i warunki zatrudnienia,
przyjazną atmosferę,
dodatkowe świadczenia,
możliwość awansu na Głównego Księgowego.