Branża

  • IT

Lokalizacje

  • Gliwice
    (44-100)

Praca na stanowisku Inżynier ds. Sieci i Bezpieczeństwa IT

Gliwice

, Talent Partners

Inżynier ds. Sieci i Bezpieczeństwa IT
Gliwice

Opis stanowiska

• wsparcie techniczne i merytoryczne klientów oraz pozostałych działów firmy: zaawansowana diagnostyka problemów technicznych, implementacja niestandardowych rozwiązań, konsultacja problemów z działami technicznymi dostawców, nadzór techniczny nad projektami (zgodność z założeniami),
• przygotowanie, nadzorowanie i optymalizacja projektów sieci teletransmisyjnych: zbieranie i analiza wymagań biznesowych, technicznych oraz tych związanych z cyberbezpieczeństwem,
• nadzorowanie projektów wdrożeniowych,
• przygotowanie i nadzór testów, konfiguracji urządzeń oraz wdrożeń z zakresu rozwiązań sieci i bezpieczeństwa IT/OT (przygotowywanie niezbędnej dokumentacji technicznej, instalacja i konfiguracja routerów, przełączników sieciowych, firewalli oraz oprogramowania sieciowego),
• prowadzenie szkoleń technicznych, współpraca w zakresie tworzenia nowych, innowacyjnych usług i projektów.

Wymagania

• wykształcenie min. średnie techniczne, kierunkowe: telekomunikacja, informatyka i/lub ukończone kursy związane z inżynierią sieci,
• doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa informatycznego i inżynierii sieci,
• praktyczna i dogłębna znajomość przynajmniej trzech z wymienionych zagadnień: routing&switching (MAC, ARP, VLAN, IGMP, RIP, OSPF, MPLS, BGP), projektowanie LAN/WAN o wysokim stopniu niezawodności i dostępności, lub z określonym poziomem usług gwarantowanych SLA, sieci bezprzewodowe, cyberbezpieczeństwo, VPN(OpenVPN,IPSec,GRE)proxy.
• znajomość systemu operacyjnego Linux,
• znajomość języka angielskiego (słownictwo techniczne) na poziomie rozumienia dokumentacji technicznej, uczestnictwa w szkoleniach w tym języku,
• zdolności analityczne i metodyczne,
• umiejętność znajdowania rozwiązań i myślenia poza schematami,
• gotowość do pracy z i u klienta,
• prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

• stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
• współpracę z wysokiej klasy zespołem specjalistów,
• kameralną i koleżeńską atmosferę w pracy sprzyjającą kreatywności,
• udział w ciekawych projektach,
• możliwości rozwoju kwalifikacji i samorealizacji,
• elastyczne warunki zatrudnienia UoP lub B2B.