Branża

  • Finanse / Ekonomia

Oczekiwane wykształcenie

  • Licencjat

Lokalizacje

  • Katowice
    (40-001)

Praca na stanowisku Księgowa z językiem obcym

Księgowa z językiem obcym
Katowice

Opis stanowiska

(zależnie od wybranego działu):

W dziale OtC:księgowanie wyciągów bankowych i alokowanie płatności przychodzących

W dziale PtP:księgowanie faktur od dostawców i przygotowywanie płatności

W dziale RtR:przygotowaniem sprawozdań finansowych/raportów okresowych; wykonywanie księgowań w księdze głównej, prowadzenie rejestru środków trwałych, rozliczeń międzyokresowych itp.; uzgadnianie sald księgi głównej z dziennikami pomocniczymi; konsolidacja oraz potwierdzanie sald oraz transakcji w spółkach grupy

  • Czynności związane z zamknięciem miesiąca
  • Utrzymywanie kontaktu z dostawcami (monitoring należności / terminów płatności, uzgadnianie salda rozrachunków itp.)
  • Utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży / zakupów klienta
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji procesowej
  • Zapewnienie zgodności działań z procedurami
  • Aktywna współpraca z innymi działami oraz jednostkami firmy z krajów niemieckojęzycznych
  • Możliwość uczestniczenia w projektach przenoszenia wiedzy z innych europejskich lokalizacji firm

Wymagania

  • Wykształcenie wyższew obszarze Finansów, Rachunkowości lub pokrewnych
  • Doświadczeniew finansach, preferowane w obszarze BPO/SSC
  • Bardzo dobra znajomosć języka angielskiego i/lub niemieckiego (min.B2)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • Umiejętność szybkiego uczenia się
  • Dokładność i dobra organizacja czasu, zorientowanie na szczegóły
  • Energia i chęć do działania

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • System kafeteryjny
  • Pakiet benefitów(prywatna opieka medyczna,ubezpieczenie na życie, roczny bonus)
  • Możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku pracy
  • Możliwość udziału w tranzycjach
  • Program poleceń pracowniczych
  • Miłą i przyjazną atmosferę w biurze