Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Gdańsk
    (80-001)

Praca na stanowisku Specjalista ds. kadr i płac

Gdańsk

, Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.

Specjalista ds. kadr i płac
Gdańsk

Opis stanowiska

kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa firmy
formalności związane z zatrudnieniem i ustaniem zatrudnienia pracowników (rejestracja w ZUS, dokumenty osobowe) bez względu na formę zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie, dzieło) oraz stały nadzór nad prowadzoną dokumentacją. Korespondencja z pracownikami (zaświadczenia o zatrudnieniu, zarobkach)
sporządzanie imiennych ewidencji czasu pracy na podstawie złożonych wniosków urlopowych, zwolnień lekarskich. Kontrola stanu przysługujących i wykorzystanych poszczególnych rodzajów urlopów. Kontrola terminowości badań lekarskich i szkoleń BHP pracowników.
kalkulowanie wynagrodzeń, sporządzanie list płac (umowy o pracę, umowy cywilnoprawne)
sporządzanie comiesięcznych deklaracji rozliczeniowych do ZUS, US oraz pozostałej dokumentacji (zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie, dokumentacja powypadkowa)
sporządzanie corocznych deklaracji ZUS, US, GUS dotyczących stanu zatrudnienia i wszelkich urlopów i świadczeń wypłaconych pracownikom w roku poprzednim.
nadzór nad terminowością korespondencji z podmiotami zewnętrznymi (sąd pracy, komornicy, US).
pomoc i wsparcie zespołu księgowego w bieżących zadaniach i działaniach księgowych.

Wymagania

wykształcenie min. średnie, chętnie wyższe (mile widziane kierunki ekonomiczne),
min. 2-letniego doświadczenia na stanowisku związanym z prowadzeniem kadr i naliczaniem wynagrodzeń
znajomość bieżących zmian z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, chęć doskonalenia zawodowego
praktyczna znajomość programu Płatnik,
mile widziana znajomość zasad księgowania oraz programu Symfonia FK,
dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie
odpowiedzialność, dokładność, bardzo dobra organizacja pracy – umiejętność definiowania priorytetów.

Oferujemy

stabilną pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie,
• zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin w oparciu o umowę o pracę,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• przyjazną atmosferę w pracy.