Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Katowice
    (40-001)

Praca na stanowisku Główna Księgowa/Główny Księgowy

Katowice

, SMART-HR

Opis działalności firmy

SMART-HR Jesteśmy Agencją Rekrutacyjną realizującą ambitne projekty rekrutacyjne dla naszych Klientów. Cechuje nas precyzja w działaniu oraz krótki czas realizacji zleceń.

Główna Księgowa/Główny Księgowy
Katowice

Opis stanowiska

SMART-HR - Jesteśmy Agencją Rekrutacyjną realizującą ambitne projekty rekrutacyjne dla naszych Klientów. Cechuje nas precyzja w działaniu oraz krótki czas realizacji zleceń.

Dla naszego klienta – dynamicznie rozwijającej się firmy z branży handlowej, w związku z intensywnym rozwojem - poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: okolice Katowic, woj. śląskie

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • Zarządzanie dokumentami finansowymi powiązanych spółek, nadzór i ustalanie priorytetów w zakresie księgowania dokumentów,
  • Określenie standardów i procedur współpracy wewnątrz grupy w zakresie finansowo-rachunkowym,
  • Nadzór merytoryczny i organizacja pracy 20-osobowego Działu Księgowego,
  • Optymalizację procesów księgowych i wdrażanie usprawnień,
  • Nadzór nad polityką podatkową Spółek Grupy,
  • Nadzór nad płynnością finansową i płatnościami grupy o obrotach rzędu 1 mld zł,
  • Nadzór nad poprawnością sporządzanej dokumentacji finansowej,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według standardów polskiej ustawy o rachunkowości,
  • Stałą współpracę z zarządem firmy,
  • Przygotowanie niezbędnej informacji zarządczej oraz uczestnictwo w rozwoju finansowym firmy.

Wymagania

  • Minimum 5-letniego doświadczenia na analogicznym stanowisku w firmie handlowej o wysokich obrotach,
  • Doświadczenia w zarządzaniu zespołem pracowników (min. 10 osób),
  • Wykształcenia wyższego (Finanse i Rachunkowość bądź pokrewne),
  • Zdolności analitycznego myślenia, planowania oraz delegowania zadań,
  • Umiejętności motywowania podległych pracowników i planowania pracy zespołu,
  • Orientacji na efektywność procesu obiegu dokumentów i procesów księgowych w tym ich automatyzacji,
  • Umiejętności skutecznej komunikacji, oraz prezentacji argumentów,
  • Umiejętność podejmowania decyzji, również pod presją czasu,
  • Biegłej znajomości zasad rachunkowości zarządczej i prawa podatkowego,
  • Biegłej obsługi programu MS Excel;
  • Znajomości programów ERP, Optima, – co będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • Pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie o stabilnej pozycji,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, niezbędne narzędzia pracy,
  • Dużą niezależność, otwartą komunikację i przyjazną atmosferę,
  • Możliwość bezpośredniego uczestnictwa w zarządzaniu i rozwoju rozpoznawalnej marki.