Branża

  • Finanse/ekonomia

Oczekiwane wykształcenie

  • Magister

Lokalizacje

  • Poznań
    (60-942)

Praca na stanowisku Zastępca Głównego Księgowego

Zastępca Głównego Księgowego
Poznań

Opis stanowiska

  • Prowadzenie rachunkowości Grupy Kapitałowej (GK) notowanej na GPW,
  • Zapewnienie sprawnej obsługi finansowo - księgowej GK,
  • Optymalizacja procesów i procedur księgowych i finansowych GK,
  • Sporządzanie raportów oraz analiz finansowych na potrzeby GK,
  • Współudział w raportowaniu na GPW,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych  VAT, VAT-UE i CIT
  • Wsparcie dyrektora finansowego w planowaniu finansowania GK,
  • Kontrola oraz optymalizacja kosztów,
  • Analizy wykonalności, rentowności projektów prowadzonych przez Spółkę,
  • Współpraca z audytorami, bankami i zewnętrznymi instytucjami finansowymi.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowana ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • Min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, najlepiej w firmie produkcyjnej,
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań wg. MSSF,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz umiejętność ich interpretacji i praktycznego stosowania,
  • Biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności Excel),
  • Znajomość cen transferowych,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • Zdolności organizacyjne i umiejętność współpracy zespołowej,
  • Rzetelność, sumienność oraz odpowiedzialność.

Oferujemy

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w dużej, szybko rozwijającej się firmie,
  • Stabilność zatrudnienia,
  • Wynagrodzenie odpowiednie do kwalifikacji, zajmowanego stanowiska i przydzielonych obowiązków,
  • Możliwość rozwoju.