Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Olsztyn
    (10-001)

Praca na stanowisku Księgowa/y

Olsztyn

, Manpower Sp.z.o.o

Księgowa/y
Olsztyn

Opis stanowiska

Manpower to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Nasza firma jest obecna w 82 krajach, na terenie Polski mamy 50 oddziałów. Współpracujemy z 400 000 klientów rocznie, w tym małymi i średnimi przedsiębiorstwami ze wszystkich sektorów, a także największymi światowymi korporacjami. Nasze usługi obejmują pracę tymczasową, rekrutację pracowników stałych, zatrudnienie zewnętrzne oraz doradztwo personalne.

Poszukujemy pracownika na stanowisko:

Księgowa
Miejsce pracy: okolice Olsztyna

Zakres obowiązków:
-Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych,
-Sporządzanie/nadzór na przygotowaniem deklaracji PIT, CIT, VAT.
-Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
-Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
-Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, Audytorzy)
-Bieżąca analiza kont księgowych zapewniająca ich prawidłowość
-Rozliczanie kosztów w różnych przekrojach ewidencyjnych,
-Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
-Merytoryczny nadzór nad prawidłowością prowadzenia rozliczeń w dziale księgowości.
-Kontrola kosztów przedsiębiorstwa,
-Optymalizowanie pracy działu księgowości, wprowadzanie procedur i zasad zgodnych z polityka grupy kapitałowej.

Wymagania

-Wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalizacji rachunkowość,
-Minimum 4 letnie doświadczenie na stanowisku księgowym (pełna księgowość),
-Doświadczenie w prowadzeniu ksiąg i sporządzaniu sprawozdań spółki produkcyjnej,
-Biegła, praktyczna znajomość bieżących przepisów prawa podatkowego, przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości, MSR i MSSF,
-Znajomość aktualnych regulacji prawnych ZUS,
-Praktyczna wiedza z zakresu zarządzania finansami,
-Znajomość aplikacji księgowo-finansowych.

Oferujemy

-Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i stopnia realizacji zadań,
-Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
-Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych,
-Pracę w prężnie rozwijającej się firmie.