Branża

  • Finanse / Ekonomia

Lokalizacje

  • Zielona Góra
    (65-001)

Praca na stanowisku Księgowa/Księgowy

Zielona Góra

, Audit Doradztwo Personalne

Księgowa/Księgowy

Opis stanowiska

Dla naszego klienta, firmy zlokalizowanej w Zielonej Górze, poszukujemy kandydata na stanowisko

KSIĘGOWA/KSIĘGOWY
/miejsce pracy: Zielona Góra, woj. lubuskie/

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
• Prowadzenie pełnej księgowości
• Biegła znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych, prowadzenie dokumentacji księgowej zgodnie z polityką rachunkowości
• Księgowanie wyciągów bankowych, dokumentów wewnętrznych, raportów kasowych złotówkowych i walutowych
• Dekretowanie, wprowadzanie i kontrolowanie danych do systemu księgowego
• Przygotowywanie deklaracji podatkowych
• Kontrolowanie poprawności rozrachunków podatkowych i ZUS na kontach księgi głównej
• Współpraca z instytucjami finansowymi (US, bank, GUS, NBP)
• Przeprowadzanie kontroli kosztów działalności firmy
• Wsparcie uzgodnień i raportowania dotyczącego list płac, obsługa płacowa umów cywilno-prawnych
• Współpraca z działem finansowym zlokalizowanym w siedzibie głównej
• Stała analiza i ocena wyników finansowych firmy w porównaniu z zamierzonymi celami
• Sygnalizowanie problemów finansowych i sugerowanie ich rozwiązania
• Udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz raportów dla kierownictwa

Wymagania

• Wykształcenie o profilu ekonomicznym, finansowym lub z zakresu rachunkowości
• Doświadczenie na stanowisku księgowego/księgowej
• Doświadczenie w pracy w systemie MS AX i/lub SAP
• Biegła znajomość języka angielskiego – warunek konieczny
• Bardzo dobra znajomość zagadnień podatkowych, zasad rachunkowości oraz przepisów księgowych
• Zaawansowana znajomość obsługi Excela
• Mile widziany certyfikat potwierdzający umiejętności księgowe
• Odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie, terminowość, dobra organizacja pracy

Oferujemy

• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie
• Świadczenia socjalne, tj. kursy językowe, ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna, Multisport