Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Gdańsk
    (80-001)

Praca na stanowisku Główna księgowa (K/M)

Gdańsk

, GBS Partners

Główna księgowa (K/M)
Gdańsk

Opis stanowiska

Prowadzanie księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości, przepisami prawa podatkowego oraz MSSF
Sporządzenie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
Sporządzanie sprawozdań podatkowych i statystycznych oraz raportów na potrzeby zarządu oraz instytucji zewnętrznych
Naliczanie podatków i sporządzanie deklaracji podatkowych CIT, VAT i podatków lokalnych
Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
Wdrażanie i usprawnianie procedur księgowo-podatkowych, optymalizacja procesów księgowych, monitoring zmian w przepisach
Współpraca przy kształtowaniu i realizacji strategii finansowej firmy
Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi, m.in. audytorami, organami podatkowymi oraz bankami
Nadzór merytoryczny nad działem księgowości

Wymagania

Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub głównego księgowego
Bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów podatkowych, zasad rachunkowości
i MSR/MSSF
Praktyczne umiejętności z zakresu: sporządzania zeznań podatkowych (CIT, VAT, podatek od nieruchomości), sprawozdań do GUS
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
Znajomość MS Office w szczególności programu MS Excel oraz programów księgowych
klasy ERP, np. Symfonia
Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu księgowości firmy będącej spółką giełdową
Mile widziane doświadczenie projekcie konsolidacji spółek oraz pracy w firmie z branży
developerskiej lub w firmie o profilu transportowym
Doskonała organizacja pracy, odpowiedzialność i konsekwencja w realizacji celów

Oferujemy

Długoterminową współpracę w oparciu o umowę o pracę
Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
Możliwość rozwoju zawodowego, dobrą atmosferę pracy w profesjonalnym i ambitnym zespole
Bardzo dobre warunki pracy (bezpośrednie sąsiedztwo wielu usług)
Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności