Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Wejherowo
    (84-200)

Praca na stanowisku Specjalista ds. księgowo - finansowych

Wejherowo

, GP Investment Sp. zo.o

Specjalista ds. księgowo - finansowych
Wejherowo

Opis stanowiska

Obowiązki:

Samodzielne i kompleksowe prowadzenie pełnej księgowości i nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych wybranych Spółek Grupy Kapitałowej
Rozliczanie podatków (VAT, CIT, PIT) oraz sporządzanie deklaracji i informacji do odpowiednich Urzędów,
Zapewnienie kompletnej obsługi księgowej, podatkowej, płacowej oraz sprawozdawczej firm zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi
Przygotowanie miesięcznych i rocznych jednostkowych sprawozdań finansowych: bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych
Organizacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firm
Docelowo nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości
Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (audytorzy, US,GUS, NBP i inne)
Monitorowanie zmian w przepisach
Nadzór księgowy nad wybranymi podmiotami z Grupy Kapitałowej,
Komunikacja z podmiotami zagranicznymi z Grupy Kapitałowej w zakresie sprawozdawczości finansowej
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (praca w środowisku międzynarodowym) – warunek konieczny

Wymagania

Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub innym kierowniczym stanowisku w dziale księgowym
Wykształcenie wyższe (Ekonomia, Finanse)
Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie - warunek konieczny
Pełna i praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych i umiejętność ich prawidłowego interpretowania i stosowania
Biegła obsługa narzędzi pakietu MS Office, w szczególności Excel
Umiejętności analityczne, organizacyjne i interpersonalne
Samodzielność oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki
Odpowiedzialność, inicjatywa i zaangażowanie w realizację powierzonych zadań a także umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji
Posiadanie licencji Ministra Finansów na Usługowe Prowadzenie Ksiąg Rachunkowych będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

Stabilne warunki zatrudnienia w międzynarodowym środowisku pracy
Możliwość ciągłego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji
Atrakcyjne wynagrodzenie
Dynamiczną atmosferę
Pracę w młodym zespole

CV proszę wysyłać przez portal.