Branża

  • Inżynieria / Technika / Jakość

Lokalizacje

  • Łódź
    (90-001)

Praca na stanowisku Specjalista ds. REACH

Łódź

, Talent Partners

Specjalista ds. REACH
Łódź

Opis stanowiska

• prowadzenie i nadzór nad systemem REACH i CLP,
• prowadzenie kart charakterystyki surowców (aktualizacja, opracowywanie kart dla nowych produktów),
• sprawdzanie aktualności kart MSDS, informowanie Biura Substancji Chemicznych o wprowadzonych do obrotu substancjach i mieszaninach,
• śledzenie przepisów prawnych dotyczących wprowadzania do obrotu chemikaliów,
• opracowywanie etykiet dla surowców,
• kontrola deklaracji REACH nowych dostawców oraz ich archiwizacja,
• sprawdzanie i weryfikacja deklaracji pod kątem REACH nowych dostawców (spoza UE),
• sporządzanie deklaracji REACH, SVHC dla odbiorców firmy,
• weryfikacja i sporządzanie innych deklaracji (wynikających z obowiązującego prawa), np: RoHS, GADSL itp.

Wymagania

• min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
• duża wiedza z zakresu REACH i CLP oraz bieżący kontakt tą tematyką,
• umiejętność zgłębiania i samodzielnego rozwiązywania problemów (poprzez docieranie do właściwych przepisów i instytucji),
• komunikatywność (umiejętność prowadzenia rozmów z instytucjami oraz ze współpracownikami),
• sumienność,
• dociekliwość i cierpliwość,
• otwartość na nowe legislacyjne wyzwania,
• odpowiedzialność.

Mile widziane:
• komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

• ciekawą pracę w renomowanej, rozwijającej się firmie,
• stabilne zatrudnienie,
• atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy,
• dodatkowe świadczenia.