Branża

  • Administracja / Biuro

Lokalizacje

  • Bełchatów
    (97-400)

Praca na stanowisku Referent ekonomiczny/stażysta

Bełchatów

, PTS Betrans

Referent ekonomiczny/stażysta
Bełchatów

Opis stanowiska

-uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń dla poszczególnych działalności, Oddziałów i całej Spółki;
-czynne uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca;
-wykonywanie analiz poszczególnych rodzajów działalności Spółki i bieżąca kontrola ich rentowności,
-sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy: dla kierownictwa lub dla innych działów
-uczestniczenie w okresowym raportowaniu i sporządzanie sprawozdań na potrzeby Zarządu, Rady Nadzorczej i Właściciela;
-kalkulacja stawek na usługi świadczone przez Spółkę,

Wymagania

-wykształcenie wyższe ekonomiczne, najlepiej kierunkowe – rachunkowość, finanse
i kontroling,
-znajomość sporządzania i analizy wszystkich elementów sprawozdań finansowych;
-bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel, MS PowerPoint, mile widziana znajomość Systemu SAP,
-znajomość ustawy o rachunkowości oraz zagadnień księgowych,
-doświadczenie – praca w służbach ekonomicznych, księgowych lub kontrolingowych,
-doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych,
-umiejętność analitycznego myślenia,
-umiejętność pracy w zespole,
-dyspozycyjność.

Oferujemy

-zatrudnienie na umowę o pracę na czas zastępstwa w firmie o ustabilizowanej pozycji rynkowej,
-możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji