Branża

  • Human Resources / Zasoby ludzkie

Oczekiwane wykształcenie

  • Licencjat

Lokalizacje

  • MONACHIUM
    (Niemcy)

Praca na stanowisku PIELĘGNIARKA/ PIELĘGNIARZ W MONACHIUM

Opis działalności firmy

SERWIS DLA KANDYDATÓW Mastal Recruitment rozumie, jak ważne jest i jak trudne może być dla kandydata znalezienie i podjęcie odpowiedniej decyzji o swojej dalszej karierze. Istnieje wiele potencjalnych możliwości na rynku pracy. Nasza firma, oparta na wieloletnim doświadczeniu stara się, aby cały proces znajdowania nowej wymarzonej pracy był tak wydajny i łatwy, jak to tylko możliwe. Polityka Mastal Recruitment opiera się na dopasowaniu przez Nas doświadczenia potencjalnego kandydata oraz jego preferencji do najbardziej odpowiedniej dla niego pracy. Mogą Państwo liczyć z naszej strony na wszelką pomoc i wsparcie z zakresu świadczonych przez Nas usług na terenie Niemiec i Szwajcarii. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania oraz udzielimy rzetelnych porad.

PIELĘGNIARKA/ PIELĘGNIARZ W MONACHIUM
MONACHIUM

Opis stanowiska

THEIR MAIN ACTIVITIES SHOULD BE:

  • Care for residents (residents) in a nursing home or in their own home
  • Determining the care plan based on the history of the illness and the resident's interests
  • Care focused on residents according to certain standards
  • Cooperation with all persons involved in care and assistance in everyday activities, as well as cooperation with relatives and carers
  • Support, consultancy and control of personnel in the subordinate team of carers
  • Preparation and control of documentation of nursing care and visits
  • Participation in creating potential risk analysis and collecting data relevant to care
  • Economical use of existing resources

Wymagania

Requirements:

  • Knowledge of German at B1 / B2 level - documented by a completed language certificate;
  • Recognizable education as a nurse in the field of geriatric or general nursing;
  • Welcome to the completed specialization training - carer for people with psychotherapy-psychiatric disorders ";
  • Commitment and ability to work in a team
  • Creativity and empathy
  • Responsibility and high resistance
  • The ability to handle MS Office.

Oferujemy

WE OFFER:

  • Initial salary from  3000 €  gross plus:
    • paid any additional work / hours;
    • additional bonuses;
  •  A company pension plan fully financed by the employer;
  • Discounts for meals;
  • Discounts for travel tickets;
  • Permanent job
  • Wide opportunities for training and further education;
  • Professional perspectives.

 We do not charge any fees from candidates!

FREE RECRUITMENT