Branża

  • Inne

Lokalizacje

  • Cała Polska
  • Warszawa (Wola)
    (00-855)

Praca na stanowisku Product Compliance and Quality Specialist

Product Compliance and Quality Specialist
Cała Polska

Opis stanowiska

Zakres obowiązków i opis zadań:
• wdrożenie, monitorowanie wdrożenia wymagań prawa i korporacyjnych w zakresie zarządzania
jakością i bezpieczeństwem żywności;
• zapewnienie wprowadzania do obrotu produktów zgodnie z wymaganiami prawa dot. żywności oraz
substancji chemicznych i ich mieszanin oraz prowadzenie procesów rejestracji produktów;
• wspieranie pionu sprzedaży i produkcji w zakresie identyfikacji i spełnienia wymagań jakościowych
określonych prawem lub zgłaszanych przez klientów;
• koordynowanie wdrożenia, utrzymania i doskonalenia systemów zarządzania jakością i
bezpieczeństwem żywności;
• zarządzanie audytami wewnętrznymi w zakresie zarzadzania jakością i bezpieczeństwem żywności
• kierowanie zespołem ds. bezpieczeństwa żywności;
• przygotowanie przeglądów systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności;
• nadzorowanie dokumentu – procedury reklamacji produktów;
• sporządzanie i nadzorowanie specyfikacji i danych dotyczących składu produktów, planów kontroli i
badań, wzorów świadectw jakości;
• ustalanie wzoru etykiet dla produktów wytwarzanych w formie nadzorowanych katalogów etykiet;
• opracowanie, zwalnianie i nadzór nad kartami charakterystyki w SAP oraz ich aktualizacja;
• informowanie Inspektora ds. Substancji Chemicznych o mieszaninach niebezpiecznych lub
stwarzających zagrożenie (zarządzanie kartami charakterystyki poprzez bazę ELDIOM).

Wymagania

Kwalifikacje i wymagania:
• wykształcenie wyższe (chemia, inżynieria chemiczna lub pokrewne);
• 5 lat pracy w obszarze chemii;
• doświadczenie w zakresie tworzenia kart charakterystyki;
• niebezpiecznych substancji chemicznych i mieszanin;
• audytor systemu zarządzania: jakością ISO 9001 oraz bezpieczeństwem żywności ISO 22000;
• j. angielski biegły;
• prawo jazdy kat. B;
• pakiet MS Office; SAP;
• dyspozycyjność, samodzielność i dobra organizacja pracy.

Oferujemy

Praca w międzynarodowym środowisku.