Branża

  • Bankowość / Księgowość

Oczekiwane wykształcenie

  • Magister

Lokalizacje

  • Polkowice
    (59-101)

Praca na stanowisku Specjalista ds. podatkowych

Polkowice

, SITECH Sp. z o.o.

Specjalista ds. podatkowych
Polkowice

Opis stanowiska

  • sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych z zakresu podatku CIT, od nieruchomości, niemieckiego VAT oraz innych podatków,
  • kalkulacja podatku odroczonego na potrzeby sprawozdawczości bilansowej,
  • kontrola kwalifikacji zdarzeń gospodarczych oraz dokumentów pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych,
  • rozliczanie pomocy publicznej ze szczególnych uwzględnieniem zwolnień z tytułu podatku dochodowego z działalności strefowej,
  • weryfikacja dokumentacji podatkowej dla transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi na poziomie grupowym i lokalnym,
  • obsługa kontroli podatkowych prowadzonych przez krajową administrację skarbową, obsługa kontroli wewnętrznych oraz audytów,
  • przygotowywanie opinii podatkowych oraz wyjaśnianie zagadnień z zakresu podatków,
  • przygotowywanie korespondencji z organami podatkowymi,  projektów interpretacji oraz innych pism przygotowywanych w toku postępowania podatkowego,
  • śledzenie zmian w przepisach podatkowych oraz wdrażanie adekwatnych zmian w procedurach i procesach obowiązujących w Spółce,
  • opracowywanie procedur wewnętrznych z zakresu podatków.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • dobra znajomość przepisów podatkowych szczególnie z zakresu CIT,
  • doświadczenie zawodowe z zakresu księgowości i podatków (preferowane w międzynarodowej firmie produkcyjnej działającej w specjalnej strefie ekonomicznej),
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego,
  • umiejętność prowadzenia rozmów i redagowania korespondencji,
  • bardzo dobra znajomości pakietu MS Office,
  • znajomość SAP-R3 będzie atutem,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • samodzielność, dokładność oraz terminowość jak również zaangażowanie w realizację zadań.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w firmie należącej do największego europejskiego producenta samochodów Volkswagen AG,
  • ciekawą, pełną wyzwań pracę,
  • możliwość zdobycia interesujących doświadczeń,
  • indywidualne możliwości rozwoju zawodowego,
  • kontakt z nowymi technologiami,
  • bogaty pakiet benefitów pracowniczych (finansowe, pozafinansowe),
  • elastyczny czas pracy, home office,
  • opiekę medyczną, pakiet sportowy.