Branża

  • Inżynieria / Technika / Jakość

Oczekiwane wykształcenie

  • Inżynier

Lokalizacje

  • Gdańsk
    (80-001)

Praca na stanowisku Specjalista Projektowania i Optymalizacji Sieci RAN

Specjalista Projektowania i Optymalizacji Sieci RAN
Gdańsk

Opis stanowiska

Czym będziesz się zajmował?

  • Projektowanie radiowe sieci RAN
  • Planowanie zasięgu i pojemności sieci RAN (GSM, UMTS, LTE)
  • Parametryzacja i uruchamianie stacji bazowych
  • Optymalizacja sieci radiowej RAN, zapewnienie jakości sieci na wymaganym poziomie
  • Wykrywanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów sieci radiowej
  • Monitorowanie wskaźników jakościowych, efektywności wykorzystania zasobów sieciowych, testowanie i pomiary

Wymagania

Cechy idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe w zakresie telekomunikacji (najlepiej mobilnej)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku u operatora sieci komórkowych lub dostawcy technologii mobilnych
  • Dogłębna i praktyczna znajomość technologii GSM, UMTS, LTE
  • Znajomość i doświadczenie w wykorzystywaniu metod i narzędzi optymalizacji sieci radiowych
  • Umiejętności pracy w zespole, organizacji pracy własnej i działania pod presją czasu
  • Aktywne prawo jazdy kat. B, gotowość do wyjazdów służbowych

Oferujemy

Co dostaniesz od nas?

  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy
  • Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta sportowa, dodatkowe świadczenia socjalne)
  • Dzień wolny z okazji urodzin lub imienin