Branża

  • Bankowość / Księgowość

Oczekiwane wykształcenie

  • Licencjat

Lokalizacje

  • Warszawa
    (00-686)

Praca na stanowisku Księgowy/a ds. podatków (VAT)

Opis działalności firmy

Talentuno to platforma stworzona by wspierać talenty przy wykorzystaniu potęgi crowdsourcingu. Pragniemy umożliwić każdemu stanie się częścią branży rekrutacyjnej i czerpanie z niej korzyści. Talentuno wykorzystuje technologię, by wspierać każdego w procesie polecania swoich znajomych na otwarte stanowiska i zarabianiu na tym. Nasz napędzany przez technologię system biznesowy umożliwia firmom skuteczniejsze pozyskiwanie Kandydatów przy o wiele niższych kosztach. Demokratyzując branżę rekrutacji, firmy zyskują dostęp do tysięcy rekruterów-freelancerów pracujących na ich sukces. W ten sposób rozwiązujemy odwieczny problem dostępu do zasobów ludzkich.

Księgowy/a ds. podatków (VAT)
Warszawa

Opis stanowiska

  • Przygotowywanie deklaracji VAT, Intrastat i EC Sales List w sposób zgodny i terminowy oraz uzgadnianie deklaracji z bilansem jednostki biznesowej - dla krajów europejskich.
  • Przygotowanie sprawozdań Intrastat i sprawozdań dotyczących zjawiska WPN (w tym pobieranie sprawozdań, opracowywanie sprawozdań) dla powyższych krajów.
  • Sporządzanie raportów, sprawdzanie kompletności i dokładności transakcji VAT zawartych w dokumentacji VAT.
  • Uzgodnienie deklaracji VAT należnego z VAT GL.
  • Salda przelewów z kont przejściowych VAT do należności / zobowiązań z tytułu VAT.
  • Przygotowanie wniosku o płatność VAT i przesłanie do zatwierdzenia - jeśli jest płatny.
  • Przeprowadzanie rozliczeń VAT.
  • Odpowiedzi na pytania lokalnego urzędu skarbowego

Wymagania

  • Ma doświadczenie w zakresie finansów/VAT.
  • Posiada silna zdolność do analizowania informacji i tworzenia dokładnych informacji w odpowiednim czasie.
  • Biegle posługuje się programem Excel - Tabele przestawne, Vlookups.
  • Rozumie działalności dużej międzynarodowej korporacji.
  • Zna język angielski na poziomie C1.

Oferujemy

  • Pozytywnie nastawione i międzynarodowe środowisko pracy.
  • Możliwość nauki i rozwoju (szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne).
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń, w tym karta sportowa, prywatna opieka medyczna, prywatne ubezpieczenie na życie, środy owocowe, zwrot z karty podróżnej, dodatkowy dzień urlopu.
  • Nowoczesne biuro zlokalizowane w centrum miasta (inteligentny i ekologiczny budynek w pobliżu Dworca Zachodniego).
  • Chillout room, parking dla rowerów, prysznice.