Branża

  • Badania i rozwój

Oczekiwane wykształcenie

  • Średnie

Lokalizacje

  • Cała Polska
  • Brzeg Dolny
    (56-120)

Praca na stanowisku Laborant

Cała Polska

, PCC Rokita

Opis działalności firmy

PCC Rokita jest jedną z większych spółek chemicznych w Polsce istniejącą na rynku od ponad 65 lat. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i dystrybucja około 250 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak: przemysł tworzyw sztucznych, kosmetyczny, budowlany, tekstylny oraz chemia gospodarcza i przemysłowa. W strukturze PCC Rokita wyodrębnione są trzy wyspecjalizowane kompleksy produkcyjne (poliolowy, chlorowy i fosforowy). Każdy z nich posiada własne laboratorium opracowujące dla klientów produkty dostosowane do ich potrzeb oraz weryfikujące jakość. Każdy z kompleksów posiada w swojej ofercie takie produkty, w których jest liderem lub wręcz jedynym producentem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. PCC Rokita wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PCC działającej w skali międzynarodowej pod kierownictwem firmy PCC SE z siedzibą w Duisburgu, Niemcy. Grupa PCC specjalizuje się w trzech branżach, tj. Chemii, Energii i Transportu. Swoją działalność prowadzi w 16 krajach, 32 różnych lokalizacjach, zatrudniając dziś około 2,8 tys. pracowników.

Laborant
Cała Polska

Opis stanowiska

Zakres zadań:

  • wykonywanie analiz i badań chemicznych
  • kontrolowanie przebiegu reakcji chemicznych prowadzonych w skali laboratoryjnej
  • prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej

Wymagania

Oczekiwania:

  • wykształcenie średnie lub wyższe chemiczne, mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • dobra znajomość programów MS Word, MS Excel
  • otwartość na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy oraz umiejętność szybkiego jej przyswajania
  • umiejętność skutecznej organizacji pracy własnej
  • systematyczność, rzetelność i odpowiedzialność
  • dokładność, terminowość, punktualność, zaangażowanie
  • umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pracę w renomowanej Firmie o ugruntowanej, stabilnej pozycji na rynku,
  • możliwość pracy z wykorzystaniem wysokospecjalistycznych technik instrumentalnych,
  • interesujący zakres obowiązków związanych z wykonywaniem prac analitycznych
    możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.