Branża

  • Produkcja

Oczekiwane wykształcenie

  • Magister Inżynier

Lokalizacje

  • Cała Polska
  • Wrocław
    (50-900)

Praca na stanowisku Kierownik operacyjny - wydział elektrociepłowni

Cała Polska

, PCC Rokita

Opis działalności firmy

PCC Rokita jest jedną z większych spółek chemicznych w Polsce istniejącą na rynku od ponad 65 lat. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i dystrybucja około 250 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak: przemysł tworzyw sztucznych, kosmetyczny, budowlany, tekstylny oraz chemia gospodarcza i przemysłowa. W strukturze PCC Rokita wyodrębnione są trzy wyspecjalizowane kompleksy produkcyjne (poliolowy, chlorowy i fosforowy). Każdy z nich posiada własne laboratorium opracowujące dla klientów produkty dostosowane do ich potrzeb oraz weryfikujące jakość. Każdy z kompleksów posiada w swojej ofercie takie produkty, w których jest liderem lub wręcz jedynym producentem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. PCC Rokita wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PCC działającej w skali międzynarodowej pod kierownictwem firmy PCC SE z siedzibą w Duisburgu, Niemcy. Grupa PCC specjalizuje się w trzech branżach, tj. Chemii, Energii i Transportu. Swoją działalność prowadzi w 16 krajach, 32 różnych lokalizacjach, zatrudniając dziś około 2,8 tys. pracowników.

Kierownik operacyjny - wydział elektrociepłowni
Cała Polska

Opis stanowiska

PCC Rokita SA jest nowoczesną firmą chemiczną z ponad 65-letnim doświadczeniem. Produkujemy ponad 250 wyrobów, które znajdują zastosowanie we wszystkich ważnych gałęziach gospodarki. Obecnie do naszego zespołu na Wydziale Elektrociepłowni poszukujemy kandydatów na stanowisko:

KIEROWNIK OPERACYJNY

nr ref. KOWE/PCC/2014

miejsce pracy: Brzeg Dolny

Zakres obowiązków:

-        kompleksowe zarządzanie wydziałem elektrociepłowni,

-        zapewnienie stałych dostaw mediów, utrzymywanie pełnej dyspozycyjności elektrociepłowni,

-        tworzenie strategii rozwoju (w tym celów strategicznych i operacyjnych) dla wydziału elektrociepłowni,

-        zarządzanie podległym zespołem,

-        kontrola oraz optymalizacja kosztów, zarządzanie budżetem oraz harmonogramem prac,

-        zarządzanie przedsięwzięciami inwestycyjnymi i modernizacyjnymi (negocjacje warunków i cen wykonywanych usług),

-        zarządzanie planowanymi przeglądami oraz pracami remontowymi,

-        nadzór nad zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska,

-        współpraca z jednostkami organizacyjnymi firmy oraz instytucjami zewnętrznymi,

-        raportowanie do zarządu firmy.

Wymagania

-        wykształcenie wyższe (preferowane mechaniczne lub energetyczne),

-        min. 5 letniego doświadczenie w prowadzeniu procesów technologicznych i inwestycyjnych związanych z branżą energetyczną,

-        doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym jednostką i budżetem,

-        praktyczna wiedza z zakresu budowy i eksploatacji elektrociepłowni/elektrowni i urządzeń energetycznych w szczególności kotłów i turbin parowych,

-        umiejętność planowania i nadzorowania remontów urządzeń energetycznych (kotły, turbiny itp.),

-        znajomość aktualnych technologii stosowanych w energetyce,

-        umiejętność zarządzania dużym zespołem pracowników,

-        dobra znajomość języka angielskiego,

-        biegła znajomość obsługi komputera (znajomość SAP będzie dodatkowym atutem),

-        komunikatywność i operatywność,

-        pełna dyspozycyjność,

-        prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

-        interesująca i odpowiedzialna praca w największej firmie z branży chemicznej na Dolnym Śląsku

-        możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia i konferencje

-        przyjazna atmosfera pracy