Branża

  • Inne

Lokalizacje

  • Cała Polska
  • Warszawa
    (00-686)

Forma zatrudnienia

  • praca zdalna

Praca na stanowisku Vietnamese Translator

Cała Polska

, SMART-HR

Opis działalności firmy

SMART-HR Jesteśmy Agencją Rekrutacyjną realizującą ambitne projekty rekrutacyjne dla naszych Klientów. Cechuje nas precyzja w działaniu oraz krótki czas realizacji zleceń.

Vietnamese Translator
Cała Polska

Opis stanowiska

SMART-HR - We are a recruitment agency that is pursuing ambitious recruitment projects for our clients. We excel in precision of our operations and short lead time.

For our client - a dynamically developing company specializing in the high technology industry, we are seeking a candidate for the position of:

Location: Home office

Person employed on this position will be responsible for:

Translating documents using generalized target language to ensure understanding,

Monitoring translation mailbox emails and handle according to QA and internal standard operating procedures,

Handling the translation process of each requested document,

Interpreting communication between the staff or faculty and the non-English speaking population,

Translating written educational materials ensuring that the document is translated faithfully into the source language.

Wymagania

  • Vietnamese native speaker,
  • Fluency in English,
  • Legally authorized to work in Poland,
  • Some translating experience,
  • Computer (especially MsOffice) skills.

Oferujemy

  • Stable employment based on employment contract in dynamically developing company,
  • Employment in home office,
  • Devices necessary for work,
  • Introductory training,
  • Positive atmosphere and the possibility to grow.