Branża

  • Administracja / Biuro

Lokalizacje

  • Warszawa
    (00-686)

Praca na stanowisku Arabian Translator

Warszawa

, SMART-HR

Opis działalności firmy

SMART-HR Jesteśmy Agencją Rekrutacyjną realizującą ambitne projekty rekrutacyjne dla naszych Klientów. Cechuje nas precyzja w działaniu oraz krótki czas realizacji zleceń.

Arabian Translator
Warszawa

Opis stanowiska

SMART-HR - We are a recruitment agency that is pursuing ambitious recruitment projects for our clients. We excel in precision of our operations and short lead time.

For our client - a dynamically developing company specializing in the high technology industry, we are seeking a candidate for the position of:

Location: Home office

Person employed on this position will be responsible for:

  • Translating documents using generalized target language to ensure understanding,
  • Monitoring translation mailbox emails and handle according to QA and internal standard operating procedures,
  • Handling the translation process of each requested document,
  • Interpreting communication between the staff or faculty and the non-English speaking population,
  • Translating written educational materials ensuring that the document is translated faithfully into the source language.

Wymagania

  • Arabian native speaker,
  • Fluency in English,
  • Legally authorized to work in Poland,
  • Some translating experience,
  • Computer (especially MsOffice) skills.

Oferujemy

  • Stable employment based on employment contract in dynamically developing company,
  • Employment in home office,
  • Devices necessary for work,
  • Introductory training,
  • Positive atmosphere and the possibility to grow.