Branża

  • Inne

Lokalizacje

  • Łódź
    (90-001)

Praca na stanowisku Specjalista ds. celnych

Łódź

, Redan SA

Specjalista ds. celnych
Łódź

Opis stanowiska

Zapraszamy do współpracy z jedną z największych polskich firm odzieżowych, która posiada blisko 600 punktów sprzedażowych w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Możesz mieć aktywny wpływ na rozwój Grupy Kapitałowej REDAN, budując takie marki jak Top Secret, Troll i Drywash oraz sieć TextilMarket. Od 2003 roku jesteśmy notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kierujemy się przekonaniem, że nasze sukcesy możemy osiągać tylko dzięki współpracy w sprzyjającej i niepowtarzalnej atmosferze. Nasza firma aktywnie wspiera Fundację Happy Kids, dołączając do Nas, stajesz się członkiem organizacji aktywnie wspierającej potrzebujące dzieci.

W chwili obecnej, do naszej centrali w Łodzi, poszukujemy osób zainteresowanych podjęciem pracy w charakterze:

Miejsce pracy: Łódź
Nr ref: SPEC.CEL/ŁÓDŹ/07/15

Zadania:

-Prowadzenie rejestrów procedury uproszczonej, ewidencji magazynowej oraz rejestru składu celnego
-Dokonywanie odpraw celnych oraz reprezentowanie firmy przed organami celnymi - pisanie wniosków, nadzór nad prawidłowością postępowań celnych
-Taryfikacja towarów
-Intrastat w zakresie WDT I WNT
-Wystawienie dokumentów towarzyszących: karnet TIR, CMR, świadectwa pochodzenia, dokumentów tranzytowych
-Kontrolowanie bieżącego salda należności celnych w zabezpieczeniu generalnym: zabezpieczanie należności celnych, dosaldowywanie należności celnych po dokonaniu płatności
-Przygotowywanie zestawienia danych do deklaracji Vat 7 oraz rozliczenie zabezpieczenia generalnego po złożeniu deklaracji Vat 7
-Przygotowanie dokumentacji eksportowej - wystawienie faktur eksportowych

Wymagania

Oferujemy:

-Umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
-Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia
-Zniżki na zakupy w naszych sklepach
-Możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i fitness oraz przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach
-Uczestniczenie w kiermaszu odzieży dedykowanym jedynie dla pracowników firmy

Oferujemy

Wymagania:

-Znajomość przepisów i procedur celnych
-Znajomość narzędzi IT
-Umiejętność rozwiązywania problemów i pracy pod presją czasu
-Dokładność, skuteczność w działaniu
-Podejście biznesowe w wykonywaniu zadań
-Umiejętność organizacji pracy własnej oraz zarządzania przez cele
-Znajomość języka rosyjskiego - mile widziana