Branża

  • Edukacja / Szkolenia

Lokalizacje

  • Poznań
    (60-942)

Praca na stanowisku Doradca Zawodowy

Poznań

, BROKER HR

Doradca Zawodowy
Poznań

Opis stanowiska

Broker HR specjalizuje się w kompleksowej obsłudze działań rekrutacyjnych. Jako jeden z nielicznych podmiotów łączymy nowatorskie rozwiązania, będące przedmiotem badań ośrodków naukowych, a także współpracujemy z ośrodkami akademickimi, realizując zadania dla naszych partnerów.
Dla naszego klienta – podmiotu Wielkopolski Innowacyjny Program Aktywizacji i Rozwoju poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Miejsce pracy: wielkopolskie: Poznań
Nr ref: BH | DOR | 6.15
Poszukujemy do współpracy doradców zawodowych lub osób z doświadczeniem w obszarze aktywizacji zawodowej i pośrednictwa pracy.
Opis stanowiska pracy:
prowadzenie spotkań indywidualnych z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy,
sporządzania Diagnozy sytuacji zawodowej Uczestników Programu oraz opracowanie Projektu Działań Aktywizacyjnych (IPD),
podejmowanie działań pozwalających na określenie drogi postępowania, w tym również rekwalifikację zawodową spowodowaną długim okresem pozostawania bez pracy, itp.,
opracowanie programów oraz prowadzenie zajęć grupowych, w celu motywacji uczestników do podejmowania wzmożonych działań na rynku pracy, wyposażenia ich w umiejętności poruszania się po rynku pracy,
praca z Uczestnikiem Programu w celu doprowadzenia go do zatrudnienia,
opracowywanie planów działań i autorskich scenariuszy pracy indywidualnej i grupowej z osobą bezrobotną i poszukującą pracy pod względem merytorycznym i metodycznym,
znajomość podstaw zawodoznawstwa, przepisów prawnych, w tym zwłaszcza zasad doboru ludzi do pracy i oceny kwalifikacji,
znajomość przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
organizacja giełd pracy,
prowadzenie bieżącej dokumentacji Uczestników Działań Aktywizacyjnych.

Wymagania

wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: doradztwo zawodowe, pedagogika, psychologia, socjologia, praca socjalna),
min. dwuletnie doświadczenie w świadczeniu usług w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, poszukujących pracy lub pozostających bez zatrudnienia,
mile widziane dodatkowe doświadczenie w obszarze HR, w tym w doradztwie kariery, rekrutacji, prowadzeniu szkoleń z zakresu pracy zespołowej, komunikowania się, planowania przyszłości zawodowej, dokonywania samooceny, rozpoznawania potrzeb rynku, zdobywania wiedzy na temat zawodów i specjalności,
umiejętność prowadzenia rozmów i nastawienie na chęć pomocy ludziom przez dłuższy okres czasu,
umiejętności organizacyjne,
wysoki poziom odpowiedzialności za wykonywane zadania,
czynne prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

pracę w oparciu o umowę o pracę,
niezbędne narzędzia pracy,
pracę w dynamicznym zespole,
partnerską atmosferę pracy,
możliwość pracy przy innowacyjnym Programie działań aktywizacyjnych dla osób długotrwale bezrobotnych.
Dołącz do zespołu już dziś!