Branża

  • Administracja / Biuro

Lokalizacje

  • Poznań
    (60-942)

Praca na stanowisku Doradcy zawodowego

Poznań

, Fundacja Aktywizacja

Doradcy zawodowego
Poznań

Opis stanowiska

Fundacja Aktywizacja od ponad 25 lat zajmuje się edukacją i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Powstała z inicjatywy środowiska matematyków i informatyków związanych
z Polską Akademią Nauk oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym. Dziś Fundacja pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, a z jej wsparcia korzysta wiele osób z całej Polski. Fundacja prowadzi Agencję Zatrudnienia, a także Agencję Doradztwa Personalnego.

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko:
Doradcy zawodowego (1 etat)

Zakres obowiązków:
• udzielanie indywidualnych konsultacji doradczych dla osób niepełnosprawnych (pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, ustalenie ścieżki rozwoju, diagnoza możliwości i predyspozycji zawodowych osób z niepełnosprawnością),
• tworzenie Indywidualnych Planów Działania z Uczestnikami projektu,
• monitoring tworzonych IPD i ich aktualizacja,
• prowadzenie zajęć indywidualnych dotyczących planowania kariery zawodowej i aktywnego poszukiwania pracy,
• przygotowanie Uczestników projektu do rozmów kwalifikacyjnych oraz wsparcie w procesie poszukiwania pracy,
• pozyskiwanie ofert pracy, stażu i praktyk z terenu miasta Poznania,
• przygotowywanie, zbieranie i weryfikowanie dokumentacji związanej z organizacją staży oraz praktyk zawodowych,
• stały kontakt z uczestnikami projektu oraz z pracodawcami,
• współpraca z zespołem rynku pracy w oddziale (pośrednikiem pracy i trenerem pracy),
• terminowa realizacja wyznaczonych zadań
• przygotowanie i prowadzenie dokumentacji związanej z prowadzonymi działaniami, opracowywania planów, sprawozdań i raportów.

Wymagania

• wykształcenie wyższe lub podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego (lub pokrewne),
• minimum roczne doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
• znajomość przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
• gotowość do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy,
• umiejętność organizacji pracy własnej,
• systematyczność, odpowiedzialność,
• wysokie kompetencje komunikacyjne,
• mile widziane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz znajomość środowiska osób niepełnosprawnych.

Oferujemy

• pracę w dużej rozwijającej się organizacji pozarządowej, mającej wieloletnie doświadczenia i wyrobioną markę,
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (na cały etat),
• wszelkie niezbędne narzędzia do wykonywania pracy,
• partnerskie relacje w pracy zespołowej,
• możliwość rozwoju oraz realizacji własnych pomysłów w ramach działania organizacji.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie cv oraz listu motywacyjnego do dnia 11.01.2016 do godziny 16.00 na adres: rekrutacja_poznan@idn.org.pl
Prosimy o:
• umieszczenie nazwy stanowiska w temacie e-maila,
• podanie oczekiwanego wynagrodzenia brutto za podjęcie pracy (zgłoszenia bez podanego wynagrodzenia