Branża

  • Edukacja / Szkolenia

Lokalizacje

  • Tarnów
    (08-470)

Praca na stanowisku Terapeuta zajęciowy

Tarnów

, Fundacja REPI

Terapeuta zajęciowy
Tarnów

Opis stanowiska

Stanowisko: terapeuta zajęciowy w pracowni form użytkowych i poligrafii

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Liczba wolnych miejsc: 1

Czas pracy: 8 godzin dziennie między 6:30 a 16:30

Dni pracy: poniedziałek-piątek

Charakterystyka klientów: praca z osobami z niepełną sprawnością intelektualną i sprzężoną

Skrócony zakres czynności:
1. nawiązywać i utrzymywać kontakt z rodziną uczestnika;
2. projektować, organizować i prowadzić pracownię;
3. planować, prowadzić zajęcia indywidualne i grupowe z uwzględnieniem niepełnosprawności uczestników;
4. organizować zajęcia terapeutyczne w celu poprawy sprawności, zwiększenia zakresu ruchów, siły mięśni oraz kondycji psychicznej uczestników;
5. organizować w ramach terapii imprezy towarzyskie, zajęcia sportowe, wycieczki;
6. prowadzić działania zmierzające do integracji społecznej i zawodowej podopiecznego;
7. opracowywać we współpracy z uczestnikiem indywidualne programy rehabilitacji;
8. dowozić i odwozić uczestników do Warsztatu;
9. opracowywać indywidualne programy rehabilitacji,
10. opracowywać oceny półroczne postępów rehabilitacji,
11. opracowywać roczne oceny realizacji indywidualnych programów rehabilitacji,
12. opracowywać oceny kompleksowe,
13. prowadzić dokumentację dotyczącą pracy z uczestnikami (np. Dzienniki Terapeutyczne);
14. wykupić ubezpieczenia OC wykonywanego zawodu.

Wymagania

1. ukończone studium terapii zajęciowej lub
2. ukończenie studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pedagogiki specjalnej lub oligofrenopedagogiki,
3. zdolności plastyczne,
4. obsługa maszyn typu piła taśmowa, wiertarka, wkrętarka,

Pracodawca: Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji

Miejsce pracy: Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Tarnów, ul. Hodowlana 6

Oferujemy

Wynagrodzenie: 1 800,00 zł (brutto)