Branża

  • Bankowość / Księgowość

Lokalizacje

  • Gliwice
    (44-100)

Praca na stanowisku Księgowa/Księgowy

Gliwice

, Glossa Sp. z o.o.

Księgowa/Księgowy
Gliwice

Opis stanowiska

Biuro Rachunkowe Glossa Sp. z o.o. poszykuje do pracy od zaraz księgowej/księgowego.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
* prowadzenie pełnej księgowości dla spółek zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości przepisami podatkowymi
* sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości
* nadzór i/lub sporządzanie deklaracji CIT, VAT oraz nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
* bieżącą współpracę z klientem w zakresie obsługi finansowo–księgowej
* obsługę kontroli realizowanych przez organy kontrolne
* prowadzenie rozrachunków firmy
*kontakt z instytucjami zewnętrznymi - banki, US, GUS itd.

Wymagania

*minimum 2-3 letniego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku
*doświadczenia i wiedzy w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT ,PCC
*doświadczenia w zakresie sporządzania lub przygotowywania danych do sprawozdań finansowych, Doświadczenia w dekretacji, księgowaniu dokumentów (faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek)
* praktycznej znajomości ustaw podatkowych, ustawy o rachunkowości , a także KSH w wymaganym zakresie
dobrej znajomości obsługi komputera (pakiet MS Office) oraz znajomości systemów finansowo-księgowych
* bardzo dobrej organizacji pracy własnej
* rzetelności, skrupulatności, samodzielności i odpowiedzialności
* wysokich umiejętności interpersonalnych

Oferujemy

* pracę w stabilnej i stale rozwijającej się firmie
* samodzielność w realizacji powierzonych zadań
* ciekawą, pełną wyzwań pracę
* elastyczny czas pracy
* możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego