Branża

  • Finanse/ekonomia

Lokalizacje

  • Brzeg Dolny
    (56-120)

Praca na stanowisku Specjalista ds. VAT i podatku akcyzowego

Brzeg Dolny

, PCC Rokita

Opis działalności firmy

PCC Rokita jest jedną z większych spółek chemicznych w Polsce istniejącą na rynku od ponad 65 lat. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i dystrybucja około 250 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak: przemysł tworzyw sztucznych, kosmetyczny, budowlany, tekstylny oraz chemia gospodarcza i przemysłowa. W strukturze PCC Rokita wyodrębnione są trzy wyspecjalizowane kompleksy produkcyjne (poliolowy, chlorowy i fosforowy). Każdy z nich posiada własne laboratorium opracowujące dla klientów produkty dostosowane do ich potrzeb oraz weryfikujące jakość. Każdy z kompleksów posiada w swojej ofercie takie produkty, w których jest liderem lub wręcz jedynym producentem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. PCC Rokita wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PCC działającej w skali międzynarodowej pod kierownictwem firmy PCC SE z siedzibą w Duisburgu, Niemcy. Grupa PCC specjalizuje się w trzech branżach, tj. Chemii, Energii i Transportu. Swoją działalność prowadzi w 16 krajach, 32 różnych lokalizacjach, zatrudniając dziś około 2,8 tys. pracowników.

Specjalista ds. VAT i podatku akcyzowego
Brzeg Dolny

Opis stanowiska

Spółka CWB "Partner" należy do Grupy PCC Rokita, która na rynku chemicznym działa już ponad 65 lat i jest producentem około 250 produktów, wykorzystywanych przez różne branże: tworzywa sztuczne, przemysł kosmetyczny, chemia gospodarcza i przemysłowa, przemysł budowlany oraz tekstylny. Firma oferuje outsourcing funkcji finansowo-kadrowych oraz consulting finansowy i doradztwo personalne. Obecnie do naszego zespołu poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Nr ref. SVAT/CWB/2014
Miejsce pracy: Brzeg Dolny

Zakres obowiązków:

  • analiza i weryfikacja dokumentów pod względem podatku VAT i akcyzowego;
  • sporządzanie rejestrów VAT, deklaracji VAT i innych zestawień;
  • księgowe rozliczenie VAT i podatku akcyzowego oraz uzgadnianie kont w księdze głównej;
  • wdrażanie i usprawnianie procedur w dziale podatków;
  • współpraca z innymi działami firmy;

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (kierunki ekonomiczne, prawo
    i administracja);
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (preferowane w firmie produkcyjnej);
  • wiedza z zakresu podatku VAT i akcyzowego oraz rachunkowości;
  • znajomość programów finansowo - księgowych (preferowany SAP);
  • biegła znajomość obsługi komputera - MS Office (szczególnie Excel);
  • mile widziana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego;
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu;
  • samodzielność i odpowiedzialność.

Oferujemy

  • ciekawą pracę w prężnie rozwijającej się firmie;
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego drogą elektroniczną za pośrednictwem przycisku Złóż aplikację

Jednocześnie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty. Nie zwracamy nadesłanych aplikacji.

Prosimy o dołączenie do aplikacji klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.)".

CWB Partner Sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia - nr wpisu do rejestru 7182.